Paylaşımı olay olan Sağlık Bakanlığına seslenen Yıldız Tilbe’ye,Yanıt Geçikmedi

Renkli kişiliğiyle tanınan ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanlığı’na ilginç bir çağrıda bulundu. “Domuz yemiyoruz neden domuz gribi oluyoruz?” diye soran Tilbe, Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz ilaç dağıtmasını istedi. Yıldız Tilbe: TL basıyorsak dolar da basarız nedir yani, parayı icat edeni Allah mezarında rahat yatırmasın

Şarkıcı Yıldız Tilbe, uzun zamandır yaşadığı hastalık nedeniyle geçtiğimiz haftalarda çıkması gereken bir konseri iptal kararı aldı ancak sonrasında kendisini evinden alan organizasyon yetkilileri tarafından konser vereceği alana getirildi. Tilbe, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hastalık konusuna dikkat çekerek, Sağlık Bakanlığı’ndan ücretsiz ilaç dağıtmaları ricasında bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Tilbe, “Domuz yemiyoruz neden domuz gribi oluyoruz? Bu virüsten kurtulmak sağlıklı olmak istiyoruz. Millet olarak hastayız, ne olacağız böyle, bize yazık değil mi? Hastalıktan yorgun düştüm. Sağlık Bakanlığı bize bedava hayrına Allah rızası için ilaç dağıtsa ya, valla, lütfen” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı’ndan Yıldız Tilbe’nin isteğine yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mersin Valisi Ali İhsan Su’yu ziyaret etti. Bakan Koca, burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, “Geçen haftalara göre yüzde 20’ye yakın grip hastasının azaldığını söyleyebilirim.

Bizde giderek daha azalan ama Avrupa’da Almanya ve Fransa’da hala etkisini gösteren bir salgın. Bizim için bir risk şu an oluşturmuyor. Bununla ilgili grip eylem planımız devrede” dedi. Bakan Koca, Yıldız Tilbe’nin grip için bedava ilaç isteğiyle ilgili ise “Sanatçımıza geçmiş olsun temennilerimi buradan iletmiş oluyorum. Sayın Yıldız hanım aile hekimine müracaat ederse oradan ücretsiz zaten alabilir veya herhangi bir hekim reçete yazdığında geri ödeme kurumu bunu ödüyor ama gripten korunmanın en önemli unsuru elleri sık sık yıkamak, istirahat ve bol sıvı” ifadelerini kullandı.

Sağlık Personeli İçin AÇILAN Youtube Kanalına ulaşmak için Tıkla

Sağlık personeline ait tüm video içerik ve haberleri paylaşan bu kanal bu günlerde 112acil ambulans vakaları oynatma listesi yaptı ve vol serisi olarak dizi tarzında bir video içeriği sunmakta..

İLK FRAGMAN İLGİ GÖRMEKTE..

Fragmanın devamı olarak AMBULANS VAKALARI VOL1 bugün 112AcilFm Youtube oynatma listelerinde yer alacağı bilgisi alındı..

Sizlerde Abone olarak ve paylaşarak Destek Olabilirsiniz..

Medyada bizi Destekler misiniz?

Sayfalarımızı Beğenmek ve Takip Etmek İçin Bağlantılara Tıklayınız..

112AcilFM Facebook Sayfası

Sondakika112 Facebook Sayfası

İnstagramda Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm İnstagram Sayfası

Twetter de Bizi Destekler misiniz ?

112AcilFm Twetter Sayfası

Youtube de Kanalımıza Abone Olur musunuz?

112AcilFm Youtube Kanalı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*